Священномученик Феоктист Смельницький

feoktist-smelnitskiy

Ікона священномученика Феоктиста, пресвітера Лосинівського

Смельни́цький Феоктист Єлисе́йович (4 (17) січня 1874 року село Тарасовичі Остерського повіту Чернігівської губернії — 3 жовтня 1937, ГУЛАГ СССР, Казахстан) — український релігійний діяч. Священик Руської Православної церкви в Україні.

Жертва сталінського терору. Долучений до лику святих УПЦ в 2000.

Біографія

Священномученик Феоктист народився 17 січня 1874 року в селі Тарасовичі Остерського повіту Чернігівської губернії[1].

Після навчання в Чернігівській духовній семінарії був висвячений на священика Преосвященним єпископом Чернігівським і Ніжинським Антонієм (Соколовим), служив на парафіях Чернігівської єпархії, був завідуючим і законовчителем земських шкіл та шкіл грамоти, викладав у Чернігівській духовній семінарії.

Після російсько-більшовицької окупації України зазнав переслідувань. Останньою парафією отця Феоктиста була Свято-Троїцька церква селища Лосинівка, в якій він служив до її закриття в 1936 році. Того ж року НКВС заарештували священика та відправили в концентраційний табір «КАРЛАГ» у Казахстані[2], а вже наступного року батюшку засудили до розстрілу. Вирок був приведений до виконання 3 жовтня 1937 року о 23 годині 30 хвилин. Місце поховання священика невідоме.

Визначенням Ювілейного Освященного Архієрейського Собору Московської патріархії від 20 серпня 2000 року протоієрей Феоктист Смельницький причислений до лику святих у сонмі Новомучеників і Сповідників, що в землях Русі просяяли.

День пам’яті священномученика Феоктиста — 3 жовтня, в день його блаженної кончини.

Примітки

Державний архів Чернігівської області (ДАЧО). — Ф. 679,оп. 3, спр. 951
Галузевий державний архів Служби безпеки України. Справа П 2059

«Священномученик Феоктист Смельницький».

Оцените наш сайт:
12345 (22 / 3,82)